понедельник, 27 февраля 2017 г.

Рідній Дніпропетровщині – 85 років

   В цьому році 27 лютого прадавня козацька земля відзначатиме 85-річний ювілей утворення нашої прекрасної і неповторної Дніпропетровської області.
      Ми з неприхованою гордістю говоримо про свою 85-річну історію: це були по-справжньому великі роки становлення, зміцнення, злету, важких воєнних випробувань, повоєнної відбудови, твердого поступу вперед і вже у наші дні – утвердження нової незалежної України. Традиційно вона була й залишається провідним регіоном своєї держави, а її економічний розвиток значною мірою визначає загальну ситуацію в країні. Здобутки Дніпропетровської області з багатьох показників кращі в Україні, нині тут успішно відроджується її історичне минуле, духовне й культурне життя.
        Дніпропетровщина – перлина України. Вона має багату і славну історію, яка сягає у сиву давнину століть і тисячоліть.
   

Історію,культурну спадщину,героїчне минуле Дніпропетровщини згадали сьогодні учні 7-А класу під час єдиного уроку «Рідній Дніпроперовщині-85 років».не забули і про сучасність,адже наша область дотепер займає провідні позиції за темпами розвитку економіки.

пятница, 24 февраля 2017 г.

            Святкування Масляної

           Всі ми вже втомились від довгої холодної зими і з нетерпінням чекаємо на весну,яка завжди несе із собою тепло, сонце і пробудження природи. Разом із весною в Україну приходять традиційні весняні свята.
         В ЗОШ №11 24 лютого відбулось неповторне,колоритне свято проводів зими – Масляна. Весь тиждень діти готувались святкування . Школярі вивчали народні звичаї та традиції,дізнавалися особливості свята у нашому краї, розучували народні пісні, вивчали заклички та прислів’я, виготовляли стіннівки та макети людських вад для спалення у вогнищі
           Здавна вважалося, що як Масляну проведеш, так і рік проживеш. На святі «Гуляй, Масляна, як треба» діти з радістю проводжали зиму і зустрічали весну. Чого тільки не було на святі: і запальні пісні, і смачні страви! Мами і бабусі,приготували смачні вареники, млинці та різноманітну випічку Лунав дитячий сміх, свято об’єднало і дорослих, і малих.
            Апогеєм свята стало спалення опудала, до якого поклали макети вад,яких хочуть позбутися. Наше опудало згоріло швидко та вщент, а це означає , що всі наші негаразди зникли і попереду світле, здорове майбутнє нашої школи.




воскресенье, 19 февраля 2017 г.

Результати  гри "Соняшник"

Прізвище, ім'я
Клас
Бали
Нагорода
1
Слюсар Леонід
6
71
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
2
Фощій Рената
6
70
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
3
Черних Вікторія
6
70
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
4
Бондаренко Максимм
6
69
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
5
Постоєнко Олександр
6
69
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
6
Ананійчук Богдан
6
67
Сертифікат учасника
7
Бойко Андрей
6
66
Сертифікат учасника
8
Семенуха Анастасія
6
50
Сертифікат учасника
9
Базиленко Анастасія
6
43
Сертифікат учасника
10
Шевченко Аріна
7
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня
11
Рибалка Іванн
7
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня
12
Приходченко Максим
7
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня
13
Диба Віолетта
7
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня
14
Поляков Валентинн
7
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня
15
Ігнатов Богданн
7
87
Диплом ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня
16
Тугай Михайлоо
7
82
Диплом ІІ ступеня регіонального рівня
17
Івахненко Віталій
7
82
Диплом ІІ ступеня регіонального рівня
18
Виноградова Діана
7
78
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня
19
Проказа Софія
8
90
Диплом І ступеня Всеукраїнського рівня

 Вітаю переможців,призерів та учасників!

вторник, 14 февраля 2017 г.

Розпочато обговорення програм базової школи


13 лютого стартувало онлайн обговорення навчальних програм для учнів 5-9 класів. У Міністерстві освіти наголошують, взяти участь в оновленні програм та запропонувати потрібні українській школі зміни зможе кожен бажаючий.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, міністерство зробить оновлення навчальних програм максимально відкрито як для професійних спільнот, так і для кожного зацікавленого громадянина.

У МОН також зазначають, що одним з головних завдань, що стоїть перед оновленням програм базової школи – подивитись на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.

Планується, що формування компетентностей має забезпечити основна новація цьогорічного оновлення програм – впровадження наскрізних тем, які проходитимуть через основні предмети. Напрацюванням та визначенням наскрізних тем займатимуться робочі групи, до яких входять вчителі-практики, науковці та представники МОН. Натомість, на онлайн платформі учасники працюватимуть з існуючими програмами, підкреслюючи основні недоліки та пропонуючи структурні зміни.

 Загалом на обговорення виставлено 23 навчальні програми для 5-9 класів.

За словами координатора проекту з оновлення програм Сергія Горбачова, єдиною умовою для внесення пропозицій та участі в обговореннях є дотримання дуже простих правил, суть яких можна сформулювати п’ятьма словами: пропозиції – по суті, обговорення – ввічливе.

http://osvita.ua/school/reform/54546/
Посилання на обговорення програми зарубіжної літератури
https://zarlitmon59.ed-era.com/

понедельник, 6 февраля 2017 г.

6 лютого-  День визволення Марганця

6 лютого виповнюється  73 роки  з дня визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.  Цей день приносить різні почуття :переможну радість і тяжку печаль, а  декому  й сльози.  Марганчани   згадують про тих, хто воював з сильним і підступним ворогом на фронтах  війни, протистояв гітлерівцям в підпіллі й партизанських загонах,  хто не побачив світлого лютневого дня 1944 року. Наше місто славиться іменами таких героїв-марганчан:  Микола Клочко, Петро Бережний, Олександр Гількевич, Володимир Максимович, Зінаїда Бичкова, Марія Рудова та багато інших.
         6 лютого  в ЗОШ№11 пройшов позакласний захід до дня визволення  Марганця  від німецько-фашистських загарбників «Повідайте, повідайте синам..».Підготували його учні 7 –А класу (класний керівник Шепілко А.Б)
Мета заходу   - закріпити знання учнів про події  Другої світової війни та про визволення  міста від німецько-фашиських загарбників, вшанувати пам’ять загиблих визволителів;  сприяти формуванню у свідомості учнів значимість перемоги для українського народу, величину вкладу кожного ветерана   у здобутті перемоги; виховувати повагу, шанобливе ставлення до учасників ІІ світової війни, любов до країни, в якій ми живемо, до рідного краю, прагнення бути патріотом своєї держави.
Учні 7 –А класу  декламували вірші,присвячені героям,розповідали факти про окупацію рідного міста,згадували імена марганчан - героїв тієї страшної війни. Особливо вразило глядачів натхнене виконання пісні «Журавлі».  Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять марганчан, загиблих у найжорстокішій війні ХХ сторіччя.
Будемо пам’ятати і не забувати! У цей день ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення! Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях.